Poparzenie słoneczne – jak mu zapobiegać z produktami Bielenda?

2021-07-29

Zbyt długie wylegiwanie się na plaży lub aktywność w wodzie, zwłaszcza w okolicy południa, gdy promienie słońca oddziałują najmocniej, może zakończyć się poparzeniem słonecznym. Czy da się mu w jakiś sposób zapobiec? Jak postępować, gdy już do niego dojdzie? Poniższy tekst przybliży Ci te kwestie.


Poparzenia słoneczne – w jaki sposób się przed nim chronić?

Aby zapobiegać poparzeniu słonecznemu, warto stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Jednym z ciekawszych produktów jest satynowy krem ochronny SPF50 z serii SpremeLab marki Bielenda Professional. Krem jest bogaty w system filtrów chroniących przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV oraz IR. Wśród zaleceń lekarzy dermatologów jest też ochrona przed najbardziej intensywnym słońcem i unikanie silnej ekspozycji na nie w godzinach 10.00 – 14.00. Czasami jednak mimo stosowania się do tych wskazań i tak dochodzi do poparzenia słonecznego. Co wtedy zrobić?

Oparzenie słoneczne - środki zaradcze od marki Bielenda

Wśród preparatów przynoszących ulgę podrażnionej, piekącej, a w kolejnych dniach od powstania oparzenia również swędzącej skórze znajdują się kremy, mleczka i balsamy oparte o substancje kojące, takie jak alantoina, aloes czy panthenol. Świetnym produktem będzie między innymi żel po opalaniu SOS aloesowy marki Bielenda Bikini. Jego zaletą jest niesienie natychmiastowej ulgi skórze podrażnionej po kąpieli słonecznej. Produkt marki Bielenda, który możesz kupić tutaj ma za zadanie przywrócić optymalne nawilżenie, a hydrożelowa formuła uprzyjemnia i ułatwia wchłanianie się preparatu do głębszych warstw skóry. Żel Bielendy ogranicza również uczucie ściągnięcia i napięcia skóry.

Tuż po powstaniu oparzenia słonecznego warto udać się pod prysznic, aby przy pomocy wody w temperaturze pokojowej czy też nieco chłodniejszej zmyć z podrażnionej skóry resztki piasku. Niespecjalnie do tego celu nada się morska woda. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie wody termalnej. Lekarze zalecają również robienie zimnych okładów. Skóra przez kilka tygodni może być podrażniona i nadwrażliwa. Po kilku dniach naskórek zacznie się złuszczać. Nie należy go zrywać – powinien zejść samoczynnie, wówczas nie powstaną żadne blizny. Z czasem procesowi leczenia może towarzyszyć silny świąd. W okresie kilku tygodni od momentu powstania oparzenia słonecznego należy chronić wrażliwą skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słońca.

Jak postępować w przypadku poparzenia słonecznego II stopnia?

W sytuacji, gdy na skutek oparzenia słonecznego na skórze pojawiają się bąble, nie należy w żadnym wypadku ich przekłuwać. Są one wypełnione płynem surowiczym i świadczą o toczącym się stanie zapalnym. Gdy dojdzie do pojawienia się bąbli, mamy do czynienia z oparzeniem słonecznym II stopnia, z którym należy udać się do lekarza. Przepisze on odpowiednie środki.