Perfumy damskie – rodzaje zapachów

2021-02-12

Perfumy damskie są znane ludzkości od wieków. W starożytności wierzono, że każda kobieta ma swój naturalny zapach, który przyciąga uwagę mężczyzn. Dziś kobiety wolą kupować i używać zapachów, które są dostosowane do ich nastroju.


Czym są perfumy?

Perfumy damskie, są mieszanką pachnących olejków, związków aromatycznych i utrwalaczy w celu wytworzenia przyjemnego i kojącego zapachu dla ludzi i innych żywych obiektów. Perfumy są zwykle dostępne w różnych formatach. Najczęściej są to zapachy – kwiatowe, cytrusowe, drzewne, orientalne czy też owocowe.

Uważa się, że zapachy kwiatowe obejmują największą kategorię różnych rodzajów perfum, które czerpią inspirację z różnych słodko pachnących kwiatów, takich jak między innymi róże, jaśmin, kwiaty pomarańczy, gardenia i goździki. Zapachy kwiatowe są uważane za romantyczne i słodkie. Zwykle mają one jedną nutę lub mieszankę różnych nut kwiatów. Kwiatowe zapachy mają bardzo kobiecy charakter i stanowią klasyczny wybór dla pań.

Perfumy damskie - cytrusowe

To perfumy damskie które mają esencję cytrusów, aby nadać im cierpki posmak. Mówi się, że tego typu zapachy są żywe i są idealne dla osób o energicznej naturze. Zapachy cytrusowe najczęściej komponowane są na bazie limonki, cytryny, mandarynki, a niektóre mogą zawierać naprawdę ostre, pikantne nuty. Zapachy cytrusowe mają również tendencję do naturalnego odświeżania i są idealne do stosowania w ciągu dnia. Są one również znane z tego, że dobrze się komponują.

Drzewne i orientalne

Głównym tematem tych zapachów drzewnych jest połączenie drewna i mchu, które najczęściej określa się mianem zapachów szyprowych. Dominujące zastosowanie mchu dębowego, cytrusów, paczuli, bergamonu oraz słodkich, ziemistych aromatów pomaga w stworzeniu kojącego zapachu. Zapachy szyprowe zazwyczaj odnoszą się do zapachów kobiecych, a czasem uniseksowych, ale nie męskich. Mówi się, że tego typu zapachy mają silny i klasyczny urok, ponieważ są one najczęściej używane przez pracowników korporacji.

Orientalne perfumy to mieszanka zapachów ziemistych i piżmowych. Składniki takie jak bursztyn, piżmo i zwierzęce zapachy bazowe są często spotykane w orientalnych perfumach. Te rodzaje perfum są uważane za idealne, gdy chce się zwrócić na siebie uwagę. Idealnie nadaje się do noszenia na wyjątkową randkę lub jeśli chodzi o romantyczny wieczór.

Zapachy owocowe są również bardzo przyjemne i bardzo popularne ze względu na ich słodycz. Mają mieszankę pikantnych i owocowych nut, które sprawiają, że są idealne na zwykłe randki i romantyczne wyjścia. Należą do nich zapachy takie jak jabłko, jagoda, mango, brzoskwinia i inne soczyste owoce lub ewentualnie esencja tych owoców.

Z kolei zapachy oceaniczne są stosunkowo nowszym typem perfum zawierających syntetyczne aromaty przypominające zapachy górskiego powietrza, czystego lnu itp. Te rodzaje perfum są uważane za bardzo dobry wybór na oficjalne wydarzenia.